Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Kitaplar > Edebiyat > Hikaye  
Nun Masalları (Özel Baskı)
Nazan Bekiroğlu
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 35.00  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
600 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9789752636675
 
 
Bir körlük sarhoşluğunda bildim ki yazılan her yazı ilk yazılana düşülen bir dipnot kadarmış. Ama harflerin denize karşı aldığı şekiller tutkulu yazma serüvenlerine kurban kılarmış kalemin emanetçisini. Ama bir oturuşta anlatılacak hikâyelerden değilmiş, anlatmaya başlamak için bile yıllar geçmesi gerekmiş. Benimki on yılı buldu. Bir harfin bedeli kaç yıl kölelik bu defterde? Nazan Bekiroğlu’nun unutulmaz eseri “Nun Masallar”ı nun baskısıyla Timaş’ta. Nun Masalları’nın yayınlanışının 10. yılında yazarı tarafından imzalanmış bin kitap özel baskıyla ve bu baskı için yazılmış mukaddime ile okurlara ulaşıyor. Nun baskısı adıyla andığımız bu özel çalışma, sadece bir defaya mahsus olmak üzere gerçekleşecek ve her kitap Nazan Bekiroğlu tarafından özel olarak imzalanacak. Nun baskısının özelliği bununla sınırlı değil. Özel bir ebatta sert kapaklı ve şömizli olarak sarı şamua kâğıda basılan kitap, yazar tarafından seçilmiş gravürleri de içinde barındırıyor. 

Bekiroğlu’nun imza için ayrılmış sayfaya atacağı imzada boş bırakılacak olan ithaf kısmı, isteyen okurlar için 8 Aralık 2007 Cumartesi günü Kitap Kahve’de düzenlenecek okuma gününde yazar tarafından tamamlanabilecek. 

Nazan Bekiroğlu’nun kaleme aldığı nun baskısına mukaddime’den bir parça “İki nun, iki isim, iki dünya, iki mana arasında kalan varlığıma çıkacak bir yolun başında, bin dokuz yüz doksan yedi’nin mayısında bu metinlere nun masalları adını verdiğimden bu yana on yıl geçmiş.

O zaman ben kırk yaşındaydım. Oysa nun, ebcette elli demek. Ama şimdi nun yılındayım. Benim, ben diye bildikleri şu zaif bedenin nun yaşındayım.

Hal böyle olunca, kal de bu baskının üzerine yeni bir not düşmeyi zorunlu kılıyor. Nun baskısının tekrarı yok, sayısı bin’le sınırlı. Bin’inin şu ilk sahifesi de bence açılmış. İthafı eksik olsa da imzası şu elimle, şu kalemimle atılmış…”
  • Dizi: Hikaye
  • Kağıt: Sarı şamua
  • İlk Baskı Tarihi: Aralık 2007
  • ISBN: 978-975-263-667-5
  • Sayfa Sayısı: 168
  • Barkod: 9789752636675
  • Ebat: 12,5 x 21
  • Baskı Sayısı: 1
3 Mayıs 1957, Trabzon. Dört yıllık üniversite hayatı hariç hep bu kentte yaşadı. Bulut. Deniz. Yağmur. Türk Dili ve Edebiyatı eğitimini Erzurum’da aldı. Kar. Rüzgâr. Ova. Halide Edip’le doktor, Nigâr Hanım’la doçent. Şimdilerde Trabzon, KTÜ Fatih Eğitim Fakültesinde Profesör. Suyun kıyısında. İki kız çocuğuna anne. Görünürdeki hayatı bundan ibaret. Nun Masalları (1997) Şair Nigâr Hanım (1998) Halide Edip Adıvar (1999) Mor Mürekkep (1999) Yusuf ile Züleyha (2000) Mavi Lâle (2001) İsimle Ateş Arasında (2002) Cümle Kapısı (2003) Cam Irmağı Taş Gemi (2006)nazanbekiroglu.com 
 
  Benzer Kitaplar
  Yanmak Vakti
Timaş Yayınları
  Uykusuz Düşler
Timaş Yayınları
  Avlunun Uğultusu
Timaş Yayınları
  Keje: Bir Gecede Büyümek
Timaş Yayınları
  Şehirleri Süsleyen Yolcu
Timaş Yayınları
  Kalp Süvarileri
Timaş Yayınları
  Menan Cinleri
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2013 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   3   Bugün   20
Toplam   254271   İp   3.223.3.251