Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Kitaplar > Edebiyat > Hikaye  
Derin Siyah
Yıldız Ramazanoğlu
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 7.00  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
300 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9789752635920
 
 
Yıldız Ramazanoğlu çok yönlü çalışmalarıyla tanınan, edebi kimliğiyle de okuyucuyla derin ilişki kurmuş bir yazar. Timaş Yayınları, Yıldız Ramazanoğlu kitaplığının ilk kitabı olan Derin Siyah, yazarının da gözden geçirdiği yeni baskısıyla okuyucuyla buluşuyor. TYB Öykü Ödülüyle çağrışımlarını geniş bir okur kitlesine taşıyan yazar, hikaye serüveninin ilk kitabı “Derin Siyah”ta günlük yaşamı karakterlerinihinlerinde yeniden okuyor. “Derin Siyah”ta birbirini sözsüz bir dille anlamaya çalışan, iç dünyalarında ilişkileri yeniden sorgulayan ve kuran insanlar var. Yalınlığı, içten duyguları ve incelikleri vurgulayan bir üslupla yazılmış hikayelerde yazarı, karakterleri ve kendinizi yeniden yaşayacaksınız. Tek bir andan, bazen birkaç dakikadan yola çıkan ve yolun götürdüğü yere kadar gitmeye kararlı bu karakterlere kendinizi ekleyip kitabın sonuna kadar gideceksiniz. Yeni tanışacaklar, yeniden okuyacaklar ve kitaplığına ekleyecekler için…
 
“Artık her şey kalbime vuruyor. Yol içinde yollar gidiyorum. Ayrıntılara takılıyorum. Evin önüne geldiğimde araba duruyor. Monitör durmuyor. O durmadan çıkamıyorum bu girdaptan. Yol bir metafora dönüşüyor. Arabayı tenhaya çekip babası ölmüş küçük bir kız gibi ağlıyorum hayali kahramanlarıma. Sonunda bir söz yankılanıyor içimde. “Amor fati: Kaderi sev!”
 
“Onlar soru sorarlar mı, sormazlar. Hani şu meşhur çocukluk soruları. Bütün soruları sorulmadan cevaplanmıştır. Bu sokaklar, bu şehirler çok can kaldırır daha. Dünyanın onlara şefkatten yana verdiği budur. Yer var. Vav harfi gibi kıvrılıp yatabilecekleri türlü çeşit yer seçeneğiyle şehrin yeni zenginleridir onlar.”
  • Dizi: Hikaye
  • Kağıt: İthal
  • İlk Baskı Tarihi: Ağustos 2007
  • ISBN: 978-975-263-592-0
  • Sayfa Sayısı: 96
  • Barkod: 9789752635920
  • Ebat: 13,5 x 21
  • Baskı Sayısı: 1
Eczacı, sivil toplum temsilcisi ve yazar Yıldız Ramazanoğlu 1958 Ankara doğumlu. Ankara Kız Lisesi’ni ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Birçok süreli yayında denemeler ve hikayeler yayınladı.   Kitapları : Bir Dünyanın Kadınları (1998) Osmanlıdan Cumhuriyete Kadının Tarihi Dönüşümü kitabına editörlük yaptı. (2000) Derin Siyah –Hikaye (2002)TYB Hikaye ödülü İkna Odası -Roman   (2004) İçimden Geçen Şehirler –Deneme (2005) Kırmızı –Hikaye (2006) 
 
  Benzer Kitaplar
  Zilha Günü
Timaş Yayınları
  Kırmızı
Timaş Yayınları
  Uykusuz Düşler
Timaş Yayınları
  Avlunun Uğultusu
Timaş Yayınları
  Keje: Bir Gecede Büyümek
Timaş Yayınları
  Derin Siyah
Timaş Yayınları
  İki Kişilik Rüyalar
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2013 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   2   Bugün   41
Toplam   224863   İp   3.81.89.248