Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Kitaplar > Gençlik > Öykü  
Garip Haberler
Asım Yıldırım
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 7.50  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
300 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9799753629828
 
 

Tamamı, günümüz gazetelerinden not düşülen, belki de gözümüze takılıp da; "Bu da yapılır mı?", "Aa! Gerçekten mi?", "Vah Vah! Yazık olmuş?", Hem Komik Hem de İlginç!", "Şaşırtıcı!" diye tepki verdiğimiz gerçekler: Garip Haberler...İşte kitap sizin için derlediğimiz birkaç garip haber:
Küçük Bir Dalgınlık
Lillian Sokolowsky, evine hırsız girmesinden çok korkuyordu. Değerli takılarını bir hazır çorba kutusuna sakladıktan sonra içi rahat etti. Fakat

ir süre sonra dalgınlıkla, çorba kutusunu, evindeki diğer bazı yiyeceklerle birlikte yoksullara verilmek üzere yardım derneğine götürdü.
Okulu Mahkemeye Verdiler
İngiltere okullarını mahkemeye veren iki talebenin ilginç davasını konuşuyor. İngiltere′de iki lise öğrencisi girdikleri genel imtihanlarda başarısız olunca okullarını mahkemeye verdiler. İmtihanlardaki başarısızlıklarını okulun sebep olduğunu söyleyen talebeler, gerekçe olarak da müfettişlerin raporlarını gösterdiler. Hükümet müfettişleri raporlarında İngiltere′de bazı okulların öğrencilerin başarısızlıklarına sebep olduğundan bahsediliyordu. Söz konusu müfettiş raporu, İngiltere mahkemelerinde sahasında ilk olarak bir davanın açılmasına yol açtı. 
Dünyanın En Uzun Cümlesini Kurdu
6 yıldır Kuzey Kıbrıs′ta yaşayan Pakistanlı gazeteci-yazar Ahmed Abdülaziz, dünyanın en uzun cümlesini kurdu. İngilizce yazdığı 3 bin 144 sözcükten oluşan cümlesiyle ABD eski başkanlarından Nixon′ın danışmanı Herbert Stein′in 1286 kelimelik rekorunu kıran Abdülaziz, Guinness Rekorlar Kitabı′na girecek. Kıbrıs sorunu ve Türkiye hakkında üç kitabı bulunan Abdülaziz′in yeni hedefi ise tek cümleden oluşan bir roman yazmak.
Devamı Garip Haberler′de
  • Dizi: Öykü
  • Kağıt: Avrupa İthal Kağıt
  • İlk Baskı Tarihi: Nisan 2004
  • ISBN: 975-362-982-6
  • Sayfa Sayısı: 160
  • Barkod: 9799753629828
  • Ebat: 13,5 x 19,5
  • Baskı Sayısı: 1
İsim:
Asım Yıldırım
Web:
Hakkında
Sunucu, yapımcı, haber spikeri ve yazar Asım Yıldırım Yozgat’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da yaptı. 1987’de Ankara Gazi Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Mersin Turizm Otelcilik Yüksek Okuluna girdi. 1992 yılında Mersin Radyo Metropol’de başlayan yayıncılık hayatı, 1993’te Samanyolu Televizyonu’na geçerek devam etti. Televizyona başlamadan önce TRT’nin eski spikerlerinden ve TRT İstanbul Radyosu Yayın Müdürü Yusuf Ziya Özkan Bey’den spikerlik ve sunuculuk konusunda özel ders aldı. Yayın hayatına Rusya’nın başkenti Moskova’da başlayan STV’nin, programlı yayına geçişteki ilk haber spikeri olarak görev yaptı. 1994 yılında, Samanyolu Televizyonu yayın merkezi İstanbul’a taşınınca yine aynı görevi ifa etmeye devam etti. Aynı zamanda Burç FM’de de haber okuyup, program sundu. 1998 ‘de Kanal D’nin radyoları olan Radyo Foreks ve Radyo D’de, Show Radyo ve Cine 5’te haber okudu. 2001 yılında Samanyolu Tv’de yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı “Merhaba Yenigün” programına başladı. Halen Samanyoluhaber Tv’de hafta içi her gün saat 23.00’te yayınlanan Son Durum isimli haber programını hazırlayıp sunmaktadır. 1999-2004 yılları arasında Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde; 2000-2002 yılları arasında Gelişim Platformu’nda, 2002-2003 yıllarında Gebze Koza Kişisel Gelişim Derneği’nde, 2010 yılında Fırat Kültür Merkezi’nde  “Etkili ve Güzel Konuşma” dersleri verdi. Türk Dili Kurumu ile Karaman Valiliği’nin düzenlediği 2003 yılının, “Türkçe’yi en iyi kullanan televizyon programı sunucusu” ödülünü aldı. Bir Yudum Hikâye, Merhaba Yenigün Hikayeleri, Paylaşılmış Hikayeler ve Sen de Başkasına Anlat isimli dört derleme hikaye kitabı, içinde birbirinden ilgi çekici haberlerin yer aldığı Garip Haberler ve İstanbul Türkçesinin özelliklerinin anlatıldığı Duru Türkçe isimli kitapları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Asım Yıldırım, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

 
  Benzer Kitaplar
  Öykü Dizisi (Murat Çiftkaya)
Timaş Yayınları
  Merhaba Yenigün Hikayeleri
Timaş Yayınları
  Gökkuşağı Öyküleri
Timaş Yayınları
  Sevgi ve Şefkat Öyküleri
Timaş Yayınları
  Yaşama Sevinci
Timaş Yayınları
  Mevlana'dan Öyküler
Timaş Yayınları
  Gülümseyen Öyküler
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2013 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   2   Bugün   33
Toplam   207235   İp   184.72.102.217