Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Kitaplar > Gençlik > Cenk Öyküleri  
Ejder Kalesi ve Nehrevan Cengi
Beyhan Demirci
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 2.50  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
1.000 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9799753628364
 
 
Merd-i Meydan ejderhaya karşı. Yıldızsız bir gökyüzünde, rüyalara eşlik etti gece ve nihayet yerini kardeşi gündüze bıraktı. Cengaverlerin yola çıkma vaktiydi. Son hazırlıklar da tamamdı.Hz. Ali “Heyya! Gazaya, vurmaya, vuruşmaya, ölürsek şehit kalırsak gazi olmaya, cenneti arzu eden kim varsa yanıma” narasını atıp kafileye hareket emri verecekken bir ses duyuldu. 
Öyle bir sesti ki bu, korkunçlukta dünyada bir eşi daha bulunmazdı. Hz. Ali, derhal, kamplarının yakınında hayvan otlatan bir Mağribi’ye dönüp sesin nereden geldiğini sordu. Mağribi “Ey yiğit” diyerek başladı söze, “İleride bir kuyu var. O kuyunun içinde bir ejderha oturur. Her sabah uykusundan uyanırken böyle gürültü yapar; sonra yüksek bir nara atar. Şimdi bütün kalelerde davullar çalınacaktır, çünkü ejderhanın narası öyle müthiştir ki işitenlerin kulaklarını sağır etmesinden korkarız. Fakat onun nara attığı sırada davullar çalınırsa, sesi kulaklara o kadar tesir etmez.”
Gerçekten de biraz sonra tüm kalelerden davul sesleri gelmeye başladı; arkasından gök gürlemesi, yıldırım düşmesi gibi korkunç bir nara duyuldu.
Merd-i Meydan, sesin gürültüsüne aldırmadan bağırdı: “Haydi arkadaşlar. Fırsatı kaçırmadan hemen ejderhanın üzerine hücum edelim. Ben, önden gidiyorum. Size ihtiyaç olursa haber ederim. Şimdilik burada bekleyin.” 
Hz. Ali’nin, halkı korkuya salan ejderhaya karşı verdiği yiğitçe savaşın, destansı öyküsünü soluk soluğa bu kitapta okuyacaksınız!
Hazırlayan: Beyhan Demirci
Resimleyen: Reza Hemmatirad
  • Dizi: Cenk Öyküleri
  • Kağıt: Avrupa İthal Kağıt
  • ISBN: 975-362-836-6
  • Sayfa Sayısı: 94
  • Barkod: 9799753628364
  • Ebat: 13,5 x 19,5
  • Baskı Sayısı: 1
Hakkında
Muş′ta doğdu. Liseyi bitirdikten sonra, Kur’an-ı Kerim kıraati üzerine ihtisas yaptı, fıkıh, tefsir, Arapça ve usul eğitimi aldı. Daha sonra bu alanda talebeler yetiştirdi. 5 yıl çeşitli kurumlarda anaokulu öğretmenliği yaptıktan sonra. Malum sebeplerden dolayı bırakmak durumunda kaldı.. Halen serbest olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Beyhan Demirci, Timaş Yayınları’na çeşitli dizilerin hazırlanmasında editörlük görevi yapmaktadır. 

 
  Benzer Kitaplar
  Ejder Kalesi ve Nehrevan Cengi
Timaş Yayınları
  Kaf Kalesi Cengi
Timaş Yayınları
  Hz. Ali Ölüm Vadisi'nde
Timaş Yayınları
  Kesik Başın İntikamı
Timaş Yayınları
  İbn-i Vakkas ve Malik Ejder Cengi
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2013 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   3   Bugün   60
Toplam   282244   İp   3.238.250.73