Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Sınıf Kitaplığı > Tüm Kitaplar > Popüler Tarih(+9Yaş)25 Ad  
Birinci Dünya Savaşı
Metin Özdamarlar
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 3.00  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
600 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9789752639188
 
 
Değerli Çocuklar,

18. yüzyılda Fransa’da yaşayan halk, toplum içinde ve yasalar önünde eşit değildi. Fransız İhtilali sadece Fransa’yı değil, tüm dünyayı etkilemişti. Osmanlı’da ardı ardına isyanlar çıkıyor, düzen sağlanmaya çalışılıyordu. İttihak ve Terakki Cemiyeti’nin Alman hayranlığı, Osmanlı’yı Almanya saflarında I. Dünya Savaşı’nın içine soktu. Fakat Çanakkale cephesinde kazanılan zafer, Osmanlı’ya yetmeyecekti. İtilaf devletlerinin Osmanlı’yı parçalama isteği her geçen gün artıyordu…

Fransız İhtilali ile ortaya çıkan milliyetçilik akımının Osmanlı’daki etkileri ve I. Dünya Savaşı’na ait her şey “I. Dünya Savaşı” bu kitapta bir araya getirildi. 

Bu kitapta konuyla ilgili etkinliklere de yer verilmiş. Bu etkinlikler konunun iyi anlaşılması, pekiştirilmesi için çok farklı formatlarda hazırlanmış. Kimi çoktan seçmeli soru, kimi bilgi/kavram eşleştirme, kimi bulmaca…
  • Dizi : Türkiye Cumhuriyeti
  • ISBN: 978-975-263-918-8
  • Kategori : Tarih Araştırma
  • Barkod: 9789752639188
  • Ders: Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi
  • Sınıf: 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf
  • Ünite: Geçmişimi Öğreniyorum, Adım Adım Türkiye, Demokrasinin Serüveni
  • Minimum Yaş: 9
Yazar Metin Özdamarlar;
1977 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmeliği bölümünden mezun oldu. 15 yaşından beri yazdığı denemeler ve öyküler çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan Özdamarlar, 2005 yılında “Akide Şekeri” isimli seçkide “Bütün Yıldızlar Kayar” öyküsü ile yer aldı. 2007 Ümraniye Belediyesi Hikâye Yarışmasında “Ruh Tamircisi” adlı öyküsüyle Mansiyon ödülü kazanan Özdamarlar, aynı yıl “Lâl” adlı romanıyla Ahmet Hamdi Tanpınar Roman Yarışmasında ödül kazandı. Halen Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapan Özdamarlar, satranç antrenörü ve izci lideridir.

Çizer Fatih Okta;
1965 İstanbul doğumlu Okta, çizimlerine çocuk yaşlarda başladı. Profesyonel çizerliğe ilk adımını Haydarpaşa Lisesi yıllarında adım atan Okta, mezuniyet sonrası çeşitli günlük gazetelerde grafikerlik, çizerlik ve sayfa sekreterliği görevlerinde bulundu. Mizah dergilerinde karikatür ve çizgi romanlar çizdi. Seksenli yılların sonlarından itibaren bir basın ajansı aracılığıyla Alman dergilerine çizgi romanlar, karikatürler ve illüstrasyonlar yaptı. Doksanlı yılların başından itibaren İtalya'da çeşitli ajanslarda ve yayınevlerinde çalıştı. Yurtiçi ve yurtdışında yüzü aşkın yayınevi için çizerlik ve çevirmenlik yapan Okta, evli ve Barış’ın babasıdır.
 
  Benzer Kitaplar
  Osmanlı Tarihi (Set) (10 Kitap)
Timaş Yayınları
  Türk-İslam Tarihi (Set) (10 Kitap)
Timaş Yayınları
  Destan Yazanlar
Timaş Yayınları
  Çağlara Uzananlar
Timaş Yayınları
  Çocuk Padişahlar
Timaş Yayınları
  Kurtuluşa Doğru
Timaş Yayınları
  İpek Yolu'nda Türkler
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2013 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   2   Bugün   16
Toplam   254267   İp   3.223.3.251