Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Sınıf Kitaplığı > Tüm Kitaplar > Popüler Tarih(+9Yaş)25 Ad  
Osmanlı Tarihi (Set) (10 Kitap)
Metin Özdamarlar
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 30.00  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
1.000 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9789752638877
 
 
Sevgili Çocuklar,

Popüler Tarih-Osmanlı Tarihi, ilköğretim 3. ve üstü sınıftaki siz çocuklar için tarih derslerine destek olacak, pırıl pırıl, cıvıl cıvıl bir seri. 

On kitaptan oluşan bu seri, tarihi canlı anlatan, kolay öğreten ilk kitap olma özelliğini taşıyor. Okumayı ve taşımayı kolaylaştıran, her satırı büyük emeklerle hazırlanan küçük ebatlı bu kitapların her sayfası 32 sayfa. Kalın, ağır, renksiz tarih kitapları insanı hep sıkar, soğutur tarihten. Popüler Tarih, siz çocukları, tarihimizi anlamaya, yaşamaya tatlı tatlı davet ediyor.

Kitabı açınca, kazanım ve kavramlar tabloları ile kitabın içeriğini anlatan bir resim karşılıyor. Burada kitapların nasıl kullanılacağına dair küçük ipuçları da yer alıyor.

Resmin hemen altında kitabın konusunun müfredatta izdüşümü olan kazanım ve kavramlar verilmiş.

Ve metinler… Serinin en dikkat çekici özelliği, görsel kuvveti. Rengârenk resimler, siz çocukları önce hayal ile tarihin içine çekiyor. Hemen ardından da onu ‘yaşatacak’ bir atmosfer oluşturuyor. Görsellik sadece resimlerle sınırlanmamış. Anlatılan konunun özellikleri, dikkat çekici bilgiler, bilinmesi gereken yeni kavram ve kelimeler, konu özetleri ayrı ayrı tablolarda verilmiş ve kitaba hareket katılmış. Harita ve grafikler de bu görsellikte büyük payı olan elemanlar… Sayfaların en altındaki tarih şeridi de bulunulan sayfadaki konuların hangi yıllar arasında geçtiğini takip etmeyi kolaylaştıran basit fakat çok önemli bir ayrıntı. Bu görsel yapı hazırlanırken yeni sınav sistemlerinin gereklilikleri göz önünde tutulmuş.

Her kitabın sonunda ise “Osmanlı’da Bunlar Olurken…” başlığıyla verilen bilgilerle okuduklarınız ile dünya tarihini birleştirerek/karşılaştırarak öğrendiklerinizin pekişmesine imkân verilmiş. Bu da serinin önemli artılarından biri… Kitaplarda son olarak konuyla ilgili etkinliklere yer verilmiş. Bu etkinlikler konunun iyi anlaşılması, pekiştirilmesi için çok farklı formatlarda hazırlanmış. Kimi çoktan seçmeli soru, kimi bilgi/kavram eşleştirme, kimi bulmaca…
  • Dizi : Osmanlı Tarihi
  • ISBN: 978-975-263-887-7
  • Kategori : Tarih Araştırma
  • Barkod: 9789752638877
  • Ders: Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi
  • Sınıf: 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf
  • Ünite: Türk Tarihinde Yolculuk, Ekonomi ve Sosyal Hayat
  • Minimum Yaş: 9
Yazar Metin Özdamarlar;
1977 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmeliği bölümünden mezun oldu. 15 yaşından beri yazdığı denemeler ve öyküler çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan Özdamarlar, 2005 yılında “Akide Şekeri” isimli seçkide “Bütün Yıldızlar Kayar” öyküsü ile yer aldı. 2007 Ümraniye Belediyesi Hikâye Yarışmasında “Ruh Tamircisi” adlı öyküsüyle Mansiyon ödülü kazanan Özdamarlar, aynı yıl “Lâl” adlı romanıyla Ahmet Hamdi Tanpınar Roman Yarışmasında ödül kazandı. Halen Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapan Özdamarlar, satranç antrenörü ve izci lideridir.

Çizer Halil İncesu;
1968 Malatya doğumlu İncesu, daha okula başlamadan önce çizime büyük ilgi duyuyordu. 1980 yılında İstanbul’a gelmesiyle birlikte bu ilgi bütünüyle karikatüre yöneldi. İlk karikatürlerinin GırGır, Fırt, Çarşaf gibi dergilerde yer almasıyla çizgi serüveni hız kazanan İncesu, eğitimini yarıda bırakıp tamamen karikatür ve çizgi romana yöneldi. Günaydın, Sabah, Hürriyet, Dolmuş gibi yayınlarda uzun süre çalışan İncesu, 1992 yılında dergilere çizmeye ara verdiyse de aralıklı olarak çizgi roman ve bant karikatürler çizmeye devam etti. Çizer, şimdilerde daha çok reklam illüstrasyonları, senaryoları ile 3D animasyon ve çocuk kitapları resimleme işiyle uğraşmaktadır.
 
  Benzer Kitaplar
  Danişment Gazi
Timaş Yayınları
  Çölden Yükselen Işık
Timaş Yayınları
  Çocuk Padişahlar
Timaş Yayınları
  Destan Yazanlar
Timaş Yayınları
  Muhteşem Zaferler
Timaş Yayınları
  Türk-İslam Tarihi (Set) (10 Kitap)
Timaş Yayınları
  Osmanlı Tarihi (Set) (10 Kitap)
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2013 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   1   Bugün   110
Toplam   269476   İp   44.211.239.1