Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Kitaplar > Edebiyat > Roman  
Aşkın Sönmeyen Ateşi Yaman Dede
Mustafa Demirci
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 8.00  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
1.000 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9789752636262
 
 
"Her şeyden ve candan geçtim. Bir damla su, bir damla gözyaşı idim, denize intikal ettim." Arkasında bıraktığı hayat kendisi için cehennemden farksızdı. Yaşayamadığı duyguları, söylemediği sözleri, gerçekleştiremediği hayalleri vardı. Her şeyi arkaya atarak girmişti istediği kapıdan, Mevlevihane’den içeriye. Osmanlı’nın son döneminde ve Cumhuriyet’in başlarında yaşayan, Diyamandî’den Yaman Dede’ye değişen ismiyle birlikte mesleğini, evini ve ailesini, dinini, hayatını kısaca her şeyini baştan kuran bir insanın etkileyici öyküsü… 

Yüz sürdü gerçi pâyine çok Müslüman Dede

Molla-yı Rûm görmedi bundan Yaman Dede 

Yahya Kemal Beyatlı

Türk Tasavvuf Musikisi çalışmalarından ve albümlerinden tanıdığımız Mustafa Demirci, tasavvuf birikimi ile yazdığı yeni kitabında oldukça ilginç bir şahsiyetin hayatını ele alıyor. 

“Mesnevi’yi bitirdim, daha doğrusu Mesnevi beni bitirdi.” sözü aslında yeni bir doğuşu müjdeliyordu. Diyamandî, iç dünyasında yaşadığı değişimin, değişmesi imkânsız bir zemine dönüştüğünü haber veriyordu. Artık Mevlâna’yı daha iyi anlıyor, İslâm’ın özüne daha güçlü bir inançla nüfuz edebiliyordu. Kendisini hiçbir zaman başka bir dine mensup olarak görmeyen, ancak imanını kemale erdirmek için çırpınıp duran bir gönül vardı içinde. Din değiştirmesiyle ilgili sorulan sorulara; “Ayrı bir varlığım kalmadı ki, ayrı bir dinim olsun.” cevabını veriyordu.
  • Dizi: Roman
  • Kağıt: İthal
  • İlk Baskı Tarihi: Ağustos 2007
  • ISBN: 978-975-263-626-2
  • Sayfa Sayısı: 160
  • Barkod: 9789752636262
  • Ebat: 13,5 x 19,5
  • Baskı Sayısı: 1
1969 Yahyalı/Kayseri doğumlu. 1993′de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi′ni, 1996′da aynı üniversitenin "Tasavvuf Tarihi" bilim dalındaki Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Üniversite sonrası Kadıköy İmam Hatip Lisesi′nde bir süre öğretmenlik, özel radyoların yaygınlaştığı dönemde radyo programcılığı ve bir süre Samanyolu TV′de Gülbeste isimli tasavvuf müziği programı yaptı. Okul yıllarında başladığı müzik faaliyetlerine "Marmara Üniversitesi Tasavvuf Musikisi Korosu" ile devam etti ve ilk albümünü Göçtü Kervan isimli çalışmasıyla1990 yılında gerçekleştirdi. Tasavvuf neşvesini kendi söz ve besteleriyle yaptığı daha sonraki albümlerine de taşımaya çalıştı. Yitik Sevda, Yed-i Beyza, Dem Bu Dem, Aşka Dair, Ahuzar, İnleyen Bir Nâyım, Selam Sana isimli albümleri sanatçının en çok bilinen çalışmaları arasındadır. Farklı dergilerde yayımladığı yazılarını ilk kitap olarak Aşk Kağıda Yazılınca’da topladı. Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Demirci, halen müzik çalışmalarını Beyza Müzik Yapım′da sürdürmekte ve yazmaya devam etmektedir.   Kitapları:   Aşkın Hükümranlığı (2003) Aşka Kağıda Yazılınca (2004) 
 
  Benzer Kitaplar
  Bir Dünya Yıkıldı
Timaş Yayınları
  Sibel
Timaş Yayınları
  Kanuni
Timaş Yayınları
  Canfeda: Hz. Fatıma
Timaş Yayınları
  Jerusalem
Timaş Yayınları
  Ekinler Yeşerdikçe
Timaş Yayınları
  Azat Kuşları
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2013 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   1   Bugün   110
Toplam   269476   İp   44.211.239.1